W Uroczystość św. Franciszka z Asyżu (4.10) w Lublinie na Poczekajce br. Mateusz Kamecki złożył śluby wieczyste w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej.

Br. Mateusz jest alumnem V roku naszego Seminarium. Bardzo interesują go misje kapucyńskie, dlatego pisze o nich pracę magisterską. Uczy się trzech języków. Doświadczenie spotkań z braćmi z różnych krajów i kontynentów uświadamia go jak bardzo potrzeba się przygotowywać na możliwość posługi wszędzie gdzie Bóg powołuje. „Wiem, że wiele jeszcze przede mną trudu i zmagania, ale czuję w sobie entuzjazm, który chciałbym jeszcze pilniej przyjmować od św. Franciszka. Z perspektywy czasu mogę Bogu podziękować za to, że nie prowadzi mnie gładką i łatwą drogą, ale stromą i wąską, aby tym bardziej uczynić mnie waleczniejszym i wytrwalszym na drodze powołania.” – powiedział br. Mateusz, już jako profes wieczysty.

Br. Łukasz Woźniak, Minister Prowincjalny, w homilii gdy opowiadał o wizji św. Franciszka o liczebności braci, skwitował – „miała być wielka rzesza, a jest Mateusz”. Wyjaśnił, że nie o liczebność chodzi, tylko o wielkoduszność
– aby być gotowym do poświęcenia się za każdą cenę, aby być prostym i wołać do Boga o pomoc we wszystkim